Аголна гарнитура Алба на спуштање, Алба, графит | Мебел Виденов
Алба

Аголна гарнитура на спуштање , графит

Аголна гарнитура Алба на спуштање 1
Аголна гарнитура Алба на спуштање 2
Аголна гарнитура Алба на спуштање 3
Аголна гарнитура Алба на спуштање 4
Аголна гарнитура Алба на спуштање 5
Аголна гарнитура Алба на спуштање 6
Аголна гарнитура Алба на спуштање 7
Аголна гарнитура Алба на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 2_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 3_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 4_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 5_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 6_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 7_thumb
30500 ден
Попуст: -38%
18800 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

графит

Бесплатна достава: 30 дена

Димензии:
- L220 B155 H70-81 см.
-површина за спиење 135/190 см.
Материјал за лице:
- полиестер текстил
Тапацир:
- основа: тапацирани ремени
- полнење: 8 см. полиуретанска пена T25
Конструкција:
- цврсто дрво, иверица, слоевито дрво
Предности:
Универзален (лева / десна страна што треба да се утврди за време на монтирањето)
Механизам за кревет - се повлекува основата на ремени.
Подигнување на сандакот со пружинен механизам
Навлаки за перници што се вадат со патент
Алба софата е практичен модел кој ќе ви овозможи беспрекорна удобност и модерна функционалност. Тапациран е со висококвалитетна ткаенина со одлична густина, издржливост и пријатна мазна површина. Ткаенината е лесна за одржување и чистење. Моделот Алба има вграден механизам за спуштање, што го прави просторот за спиење со големина на спален кревет со средна големина. Основата на ремени, како и еластичното полнење создаваат најудобна основа за седење и спиење. Сандакот за складирање имаат механизам за подигнување, кој го олеснува користењето на просторот под седиштето за чување на предмети за домаќинството.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 127/84/70 см, тежина 54 кг.
Пакет 2: 150/67/70 см, тежина 43 кг.
 
 
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Алба 400.00 ден. 1000.00 ден. 400.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени

Следете не