Аголна гарнитура Далија, Далија , роза | Мебел Виденов
Далија

Аголна гарнитура , роза

Аголна гарнитура Далија 1
Аголна гарнитура Далија 2
Аголна гарнитура Далија 1_thumb
Аголна гарнитура Далија 2_thumb
47500 ден
28000 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев
роза

Бесплатна достава: 10 дена

Ексклузивни серии софи со германски дизајн и квалитет изработени за Мебел Виденов.
Димензии:
- L 220 B152 H95 cм.
- област за спиење: 131/187 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: тапацир: пружини цик-цак
- полиуретанска пена T25 / 38
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
- функција за спиење - душек на извлекување
Софата Далија нуди софистицираност и елеганција што ќе ја претвори вашата дневна соба во вистински емотивен центар за домаќинството. Софата има пријатно меки форми, привлекувајќи го својот удобен карактер. Моделот има функционалност прилагодена на сите модерни потреби на домот. Тапациран е со високо квалитетен текстил со голема издржливост, пријатно мека и мазна површина што е лесен за одржување и чистење. Основата на челичните цик-цак пружини не дозволува врежување и деформација на седиштата со текот на времето. Вградениот механизам за душеци ја надополнува просторијата за спиење до големината на удобен кревет.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојаната изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 128/91/63 см, тежина 60 кг.
Пакет 2: 87/156/92 см, тежина 51 кг.
Слични производи
Последно видени