Аголна гарнитура Деман, Деман, беж + кафeава кожа | Мебел Виденов
Деман

Аголна гарнитура , беж + кафeава кожа

Аголна гарнитура Деман 1
Аголна гарнитура Деман 1_thumb
45800 ден
32500 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Аголна гарнитура Деман 
Димензии:
- L246 В246 H81 см.
- област за спиење 140/240 см.
Лицеви материјали:
- луксузна ткаенина, полиестер
- луксузна еко кожа
- боја: во посочените комбинации на бои
Тапацир / пополнување:
- полиуретанска пена N30 / 33 со дебелина од 12 см, определи поголема удобност при седење
- полиестерска волна 150 гр./кв.м.
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* функција за спиење - седиште што може да се повлече / да се врати
* отстранливи навлаки на потпирачот за грб
* сандак 2 пар.
*  украсни перничиња - 4 пар.
Современото живеалиште е опремено со најголеми очекувања за удобност и функционалност. Аголниот тросед Деман ги исполнува модерните предизвици со уште поголема удобност и практичност. Моделот има функција за спиење, а можете да го користите левиот или десниот дел во зависност од ситуацијата. Моделот е тапациран со високо квалитетни ткаенини од нашиот каталог - еко кожа и текстил. Материјалите имаат одлична еластичност и густина, што дава исклучително пријатно чувство на допир. Тие не се извиткуваат и опуштаат. Полиуретанската пена N30 е од висока класа на пени, кои се дополнително омекнати и со поголема густина. Неговата мекост дава одлична анатомија на основата и создава чувство на удобност на душекот. Софата лесно се трансформира во кревет и има голема површина, што гарантира сигурност при честа употреба. Просторот под седиштето можете да го користите за складирање на предмети и постелнина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
 
Број на пакувања: 5
Пакет 1: 160/80/43 см, тежина 39,6 кг.
Пакет 2: 160/72/62 см, тежина 27,8 кг.
Пакет 3: 160/80/43 см, тежина 39,6 кг.
Пакет 4: 160/72/62 см, тежина 27,8 кг.
Пакет 5: 82/82/82 см, тежина 32 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Деман 300.00 ден. 1700.00 ден. 500.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени

Следете не