Аголна гарнитура Деман, Деман, сивa + бeла кожа | Мебел Виденов
Деман

Аголна гарнитура , сивa + бeла кожа

Аголна гарнитура Деман 1
Аголна гарнитура Деман 1_thumb
62100 ден
44400 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Аголна гарнитура Деман 
Димензии:
- L246 В246 H81 см.
- област за спиење 140/240 см.
Лицеви материјали:
- луксузна ткаенина, полиестер
- луксузна еко кожа
- боја: во посочените комбинации на бои
Тапацир / пополнување:
- полиуретанска пена N30 / 33 со дебелина од 12 см, определи поголема удобност при седење
- полиестерска волна 150 гр./кв.м.
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* функција за спиење - седиште што може да се повлече / да се врати
* отстранливи навлаки на потпирачот за грб
* сандак 2 пар.
*  украсни перничиња - 4 пар.
Современото живеалиште е опремено со најголеми очекувања за удобност и функционалност. Аголниот тросед Деман ги исполнува модерните предизвици со уште поголема удобност и практичност. Моделот има функција за спиење, а можете да го користите левиот или десниот дел во зависност од ситуацијата. Моделот е тапациран со високо квалитетни ткаенини од нашиот каталог - еко кожа и текстил. Материјалите имаат одлична еластичност и густина, што дава исклучително пријатно чувство на допир. Тие не се извиткуваат и опуштаат. Полиуретанската пена N30 е од висока класа на пени, кои се дополнително омекнати и со поголема густина. Неговата мекост дава одлична анатомија на основата и создава чувство на удобност на душекот. Софата лесно се трансформира во кревет и има голема површина, што гарантира сигурност при честа употреба. Просторот под седиштето можете да го користите за складирање на предмети и постелнина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 5
Пакет 1: 160/80/43 см, тежина 39,6 кг.
Пакет 2: 160/72/62 см, тежина 27,8 кг.
Пакет 3: 160/80/43 см, тежина 39,6 кг.
Пакет 4: 160/72/62 см, тежина 27,8 кг.
Пакет 5: 82/82/82 см, тежина 32 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Деман 700.00 ден. 2700.00 ден. 900.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не