Аголна гарнитура Лазур на спуштање, Лазур, светло кафеав + темно кафеаво | Мебел Виденов
Лазур

Аголна гарнитура , светло кафеав + темно кафеаво

Аголна гарнитура Лазур на спуштање 1
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 2
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 3
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 4
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 5
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 6
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 2_thumb
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 3_thumb
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 4_thumb
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 5_thumb
Аголна гарнитура Лазур на спуштање 6_thumb
39200 ден
24900 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Димензии:
- L262 B157 H83 см.
- простор за спиење 122/214 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир:
- основа: цик-цак пружини
- полнење - полиуретанска пена N2730, полиестерска обвивка, дополнителни материјали за тапацир
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* функција кревет - душек на извлекување
* механизам за кревање со пружини
Софата Лазур има едноставен и елегантен изглед погоден за секој модерен и софистициран дом. Модел со одлична функционалност што ќе го олесни секојдневниот живот на секое домаќинство. Се претвора во голем и удобен кревет со вграден
механизам на душеци. Сандакот обезбедува дополнителен простор за складирање на достапно место. Материјалите се пријатни на допир со лесна за одржување на површина. Пополнувањето е изработено од материјали со зголемена еластичност и погодна за густина на удобност. Основата на пружините цик-цак создава дополнителна еластичност при седење и неспоредливо чувство на удобност.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 160/91/78 см, тежина 54 кг.
Пакет 2: 175/91/78 см, тежина 60 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Лазур 300.00 ден. 1300.00 ден. 400.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени