Аголна гарнитура Леон на спуштање, Леон, сив | Мебел Виденов
Леон

Аголна гарнитура на спуштање , сив

Аголна гарнитура Леон на спуштање 1
Аголна гарнитура Леон на спуштање 2
Аголна гарнитура Леон на спуштање 3
Аголна гарнитура Леон на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Леон на спуштање 2_thumb
Аголна гарнитура Леон на спуштање 3_thumb
49400 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев
сив

Бесплатна достава: 10 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L269 B210 H69 см.
- област за спиење: 137/220 см.
Лицев материјал:
- полиестер, серија PERU
Тапацир / пополнување:
- основа иверица
- полнење: полиуретанска пена Т30 / 33, 14 см; памучна волна 150 гр / кв.м.
Градба:
- дрво, иверица, ламинирана иверка; ДДВ
Предности;
* функција на креветот - повлечете го седиштето назад
* сандак
* навлаки за перници
* тапациран грб
Магијата на домот е во хармонија на боите, чувството на удобност, како и во малите детали кои даваат индивидуалност и стил. Тапациран мебел игра клучна улога во постигнување атмосфера и за релаксација и за забава. Стилскиот и супер удобен софа Леон од нашата колекција аголни гарнитури е дефинитивно вистинскиот избор, што ќе го направи вашиот секојдневен живот уште поудобен. Софата е тапацирана со висококвалитетна серија на текстил со густа структура и површина со забележливо олеснување. Ткаенината е многу издржлива и лесна за одржување.
Високата еластичност на полиуретанската пена и полнењето со вата ви овозможува максимална удобност и при седење и во режим на кревет. Оваа карактеристика на моделот ви овозможува лесно да ја претворите софата во голем и удобен кревет. Сандакот под седиштето на софата е практичен начин за складирање на алишта и предмети за домаќинството.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојаната изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 4
Пакет 1: 140/85/57 см, тежина 54,5 кг.
Пакет 2: 146/85/70 см, тежина 49,2 кг.
Пакет 3: 105/60/35 см, тежина 14 кг.
Пакет 4: 97/66/38 см, тежина 15,7 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Леон 700.00 ден. 2100.00 ден. 700.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не