Аголна гарнитура Малага + 2 табуретки, Малага, кафеава + беж | Мебел Виденов
Малага

Аголна гарнитура + 2 табуретки , кафеава + беж

Аголна гарнитура Малага + 2 табуретки 1
Аголна гарнитура Малага + 2 табуретки 1_thumb
30700 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Аголна гарнитура Малага + 2 табуретки
Димензии:
- L253 B153 H75 см.
- област за спиење: 209/135
Лицев материјал:
- еко кожа, во посочените комбинации на бои
- текстил полиестер Enjoy, во посочените комбинации на бои
Тапацир / пополнување:
- тапацир - Т25 сунѓер, памучна волна, дополнителни материјали за тапацир.
- висина на сунѓерот на седиштето 8 см и густина T25, што гарантира обновување на првобитната состојба на седиштата при постојана употреба
Oснова на тапацир:
- појаси на тапацир, обезбедете поголема удобност кога седите
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* комплетот вклучува 2 табуретки
* функција за спиење - механизам на душек за кревање на креветот
* сандак – подигање со механизам на пружини
* универзален (лево / десно) се одредува на лице место
* еластична основа на ремени
Изберете модерен и практичен стил на софата Малага за вашиот дом да ја откриете вистинската удобност. Софата Малага е одлична понуда што ќе го воодушеви целото семејство. Моделот е тапациран со еко кожа и текстил од нашата серија со висок квалитет со ткаенини. Тие се отпорни на абење и солза ткаенини со одлична густина и еластичност. Тие не се водат и опуштени. Ткаенините од серијата Enjoy имаат мека и пријатна за површината на допир. Основата на седиштата е изработена од тапацирани ремени, кои создаваат неспоредливо чувство на удобност. Софата се нуди во комплет со две столици, за кои обезбедивме простор за складирање кога не ви требаат. Софата Малага доаѓа со механизам за повлекување душеци, трансформирајќи го во голем и удобен кревет. Сандакот под каучот обезбедува дополнителен простор за складирање и постелнина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 143/82/76 см, тежина 43 кг.
Пакет 2: 157/68/80 см, тежина 31,5 кг.
Пакет 3: 90/63/58 см, тежина 23 кг.
Слични производи
Последно видени