Аголна гарнитура Мелвин + потпирач за рака + полица, Мелвин, лилјакова | Мебел Виденов
Мелвин

Аголна гарнитура + потпирач за рака + полица , лилјакова

Аголна гарнитура Мелвин + потпирач за рака + полица 1
Аголна гарнитура Мелвин + потпирач за рака + полица 2
Аголна гарнитура Мелвин + потпирач за рака + полица 1_thumb
Аголна гарнитура Мелвин + потпирач за рака + полица 2_thumb
35800 ден
Попуст: -28%
25500 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена

Димензии:
- L297 B90/180 H70 см.
- место за спиење 135/250 см..
Тапацир:
- текстил: полиестер
- тапацир: сунѓер со висина од 12 см, полиестерска вата, дополнителни тапацирски материјали
- Полнеж - 8 см. полиуретанска пена Т25
Градба:
- иверица, цврсто дрво
- потпирач за рака и полица: МДФ, иверица, боја венге
Предности:
* Ексклузивен дизајн
* Потпирач за рака и мини полица
* Голем простор за лежење
* Функција кревет: седиште кое се повлекува, грб што се спушта
* Сандак
Преминете на следното ниво на удобност дома со софата Мелвин. Моделот е исклучително привлечен и нуди удобности што ги исполнуваат современите барања кај модерните домаќинства. Практичен начин да се претвори во голем кревет со механизам што ја олеснува употребата на сандакот под седиштето. Софата е целосно тапацирана со ткаенина отпорна на абење пријатна допир и лесна за одржување. Тапацирот е изработен од еластичен сунѓер и памучна волна - материјали со мекост и густина погодни за висока удобност на моделот. Кога се користи за спиење, софата обезбедува удобна душек со вистински квалитет.
Одржување: Користете микрофибер крпа натопена во раствор со млака вода и неутрален сапун.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 185/90/70 см, тежина 78 кг.
Пакет 2: 180/80/50 см, тежина 50 кг.
Пакет 3: 18/180/65 см, тежина 17 кг.
Слични производи
Последно видени