Аголна гарнитура Модус на спуштање, Модус, сива + бeла + црна кожа | Мебел Виденов
Модус

Аголна гарнитура на спуштање , сива + бeла + црна кожа

Аголна гарнитура Модус на спуштање 1
Аголна гарнитура Модус на спуштање 1_thumb
31500 ден
Попуст: -37%
19500 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L233 B154 H80 см.
- област за спиење: 140/192 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил - ткаенина Дејли
- еко кожа
Тапацир / пополнување:
- сунѓер со висина од 10 см N 3033; полиестерска волна 150 г / кв.м.
Предности:
Посебна серија текстил со хидрофобна површина - Дејли - се користеше за да се изработи софата Модус.
Течностите формираат капки на површината, кои лесно се апсорбираат со крпа или сунѓер.
* универзална - насоката се одредува за време на монтажата.
* функција за спиење - база на повлекување, грб што се спушта
* сандак - 2 парчиња.
* пополнување висока класа со зголемена еластичност
Модус е чувство на стил, хармонија и исклучителна удобност. Софата Модус е оригинален модел кој нуди модерна функционалност и одлични удобности. Има две посебни сандаци и голема површина за спиење. Преобразувањето во кревет е брзо и лесно. Откако ќе го повлечете седиштето напред, навалете го грбот до крај. Софата е тапацирана со ткаенини од прва класа - еко кожа и текстил. Материјалите се со висок квалитет, пријатни за густината на допир, одлична отпорност на абење. Тие не се смалуваат и опуштаат. Ткаенините имаат мазна кадифена површина, што создава чувство на совршен луксуз и удобност. Пополнување на густа полиуретанска пена со зголемена еластичност N3033 и памучна волна, градат еластична основа со мекост погодна за беспрекорна секојдневна удобност.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Опрема: Број на пакувања: 3
Пакет 1: 121/81/55 см, тежина 48 кг.
Пакет 2: 155/75/56 см, тежина 43 кг.
Пакет 3: 86/56/40 см, тежина 21 кг.
Слични производи
Последно видени