Аголна гарнитура Модус на спуштање, Модус, кафeaв + беж + кафeaва кожа | Мебел Виденов
Модус

Аголна гарнитура на спуштање , кафeaв + беж + кафeaва кожа

Аголна гарнитура Модус на спуштање 1
Аголна гарнитура Модус на спуштање 1_thumb
23600 ден
Промоција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L233 B154 H80 см.
- област за спиење: 140/192 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил - ткаенина Дејли
- еко кожа
Тапацир / пополнување:
- сунѓер со висина од 10 см N 3033; полиестерска волна 150 g / кв.м.
Предности:
Посебна серија текстил со хидрофобна површина - Дејли - се користеше за да се направи софата Модус.
Течностите формираат капки на површината, кои лесно се апсорбираат со крпа или сунѓер.
* универзална - насоката се одредува кога се составувате на локацијата
* функција за спиење - база на повлекување, грб што се спушта
* сандак - 2 парчиња.
* пополнување висока класа со зголемена еластичност
Модус е чувство на стил, хармонија и исклучителна удобност. Софата Модус е оригинален модел кој нуди модерна функционалност и одлични удобности. Има две посебни гради и голема површина за спиење. Преобразувањето во кревет е брзо и лесно. Откако ќе го повлечете седиштето напред, навалете го грбот додека не се симне. Софата е тапацирана со ткаенини од прва класа - еко кожа и текстил. Материјалите се со висок квалитет, пријатни за густината на допир, одлична отпорност на абење. Тие не се смалуваат и опуштаат. Ткаенините имаат мазна кадифена површина, што создава чувство на совршен луксуз и удобност. Пополнување на густа полиуретанска пена со зголемена еластичност N3033 и памучна волна, градат еластична основа со мекост погодна за беспрекорна секојдневна удобност.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Опрема: Број на пакувања: 3
Пакет 1: 121/81/55 см, тежина 48 кг.
Пакет 2: 155/75/56 см, тежина 43 кг.
Пакет 3: 86/56/40 см, тежина 21 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Модус 700.00 ден. 1800.00 ден. 600.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не