Аголна гарнитура Орхидеја на спуштање, Орхидеја, беж + кафеава | Мебел Виденов
Орхидеја

Аголна гарнитура , беж + кафеава

Аголна гарнитура Орхидеја на спуштање 1
Аголна гарнитура Орхидеја на спуштање 1_thumb
30100 ден
20500 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L234 B131 H76 см.
- површина за спиење: 134/200 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- седишта / потпирачи за грб: полиуретанска пена N25 / 38 H8 см., обвивка 150 г / кв.м
Конструкција:
- цврсто дрво, иверица, ПДВ
Предности:
* Универзален
* функција на креветот - влечење на седиштето
* сандак
* отстранливи навлаки за перници со патент
* вклучени 3 пар. украсни перници
Современата куќа станува удобен, пријатен и функционален дом со нашите оригинални предлози за мебел. Орхидеја софата е практичен модел кој ќе донесе стил, хармонија и удобност во вашиот секојдневен живот. Одличната еластичност на обвивката и полиуретанската пена овозможува беспрекорна удобност во сите места за седење, истовремено обезбедувајќи обновување на првобитната состојба на седиштата по употребата. Моделот лесно се преобразува во голем и удобен кревет, погоден за секојдневна употреба. Дополнителна удобност обезбедува големиот сандак, кој се наоѓа под седиштето на гарнитурата.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 135/100/50 см, тежина 43 кг.
Пакет 2: 135/70/80 см, тежина 18 кг.
Пакет 3: 135/65/50 см, тежина 19 кг.
Слични производи
Последно видени