Аголна гарнитура Рафаел на спуштање, Рафаел, темно сива + светло сиви рабови | Мебел Виденов
Рафаел

Аголна гарнитура , темно сива + светло сиви рабови

Аголна гарнитура Рафаел на спуштање 1
Аголна гарнитура Рафаел на спуштање 2
Аголна гарнитура Рафаел на спуштање 3
Аголна гарнитура Рафаел на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Рафаел на спуштање 2_thumb
Аголна гарнитура Рафаел на спуштање 3_thumb
38400 ден
27700 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L232 B156 H88 см.
- област за спиење 140/195 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир:
- основна цик-цак  пружини и ремени
- полнење: 10 см полиуретанска пена N30; полиестерска волна 100 - 200 г / кв.м.
- перници: мали
Градба:
- иверица, цврсто дрво, иверица
- основа на тапацир: пружини на цик-цак
Предности:
Универзална (левата / десната насока е одредена за време на монтажата)
Механизам за кревет - повлекување, со основа - душек изработен од цик-цак пружини и ремени
Одстанливи навлаки со патенти за перниците
Сандак (1 пар.), Тапациран
Удобноста и спокојството дома се најважниот дел од нашиот секојдневен живот. За да ги обезбедиме, треба да избереме удобности на квалитетен и сигурен мебел. Сафата Рафаел е еден од предлозите што крајно го исполнува секој услов за модерен тапациран мебел. Високиот професионален пристап во производството на тапацирот и основата нуди неспоредлива практичност и во двата начина на употреба. Текстилната тапацир има одлична отпорност на абење и е погодна за удобност на троседот, густината и мекоста. Механизмот за проширување има душек со идентична мекост на седиштето, што е гаранција за мирен и здрав сон кога се користи во овој режим. Делот од сандакот е тапациран, а неговата употреба е олеснета со механизам за двојно пролет.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојаната изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 130/86/62 см, тежина 55 кг.
Пакет 2: 155/65/43 см, тежина 50 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Рафаел 300.00 ден. 1300.00 ден. 400.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени