Аголна гарнитура Рафаел на спуштање, Рафаел, светло беж + кафeав раб | Мебел Виденов
Рафаел

Аголна гарнитура на спуштање , светло беж + кафeав раб

Аголна гарнитура Рафаел на спуштање 1
Аголна гарнитура Рафаел на спуштање 1_thumb
36700 ден
24900 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена

Димензии:
- L232 B156 H88 см.
- област за спиење 140/195 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир:
- основна цик-цак  пружини и ремени
- полнење: 10 см полиуретанска пена N30; полиестерска волна 100 - 200 г / кв.м.
- перници: мали
Градба:
- иверица, цврсто дрво, иверица
- основа на тапацир: цик-цак пружини
Предности:
Универзална (левата / десната насока е одредена за време на монтажата)
Механизам за кревет - повлекување, со основа - душек изработен од цик-цак пружини и ремени
Отстранливи навлаки со патенти за перниците
Сандак (1 пар.), Тапациран
Удобноста и спокојството дома се најважниот дел од нашиот секојдневен живот. За да ги обезбедиме, треба да избереме удобности на квалитетен и сигурен мебел. Софата Рафаел е еден од предлозите што крајно го исполнува секој услов за модерен тапациран мебел. Високиот професионален пристап во производството на тапацирот и основата нуди неспоредлива практичност и во двата начина на употреба. Текстилниот тапацир има одлична отпорност на абење и е погоден за удобност на троседот, густината и мекоста. Механизмот за проширување има душек со идентична мекост на седиштето, што е гаранција за мирен и здрав сон кога се користи во овој режим. Делот од сандакот е тапациран, а неговата употреба е олеснета со механизам со двојни пружини.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 130/86/62 см, тежина 55 кг.
Пакет 2: 155/65/43 см, тежина 50 кг.
Слични производи
Последно видени