Аголна гарнитура Тасос + потпирач за рака + полица, Тасос, кафеава + беж кожа | Мебел Виденов
Тасос

Аголна гарнитура , кафеава + беж кожа

Аголна гарнитура Тасос + потпирач за рака + полица 1
Аголна гарнитура Тасос + потпирач за рака + полица 1_thumb
26500 ден
Промоција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L254  В150  H75/44 см
- место за спиење 133/214 см..
Лицеви материјали:
- луксозна ткаенина: полиестер
- луксозна еко кожа
- боја: кафеава
- ламинирана иверица, декор венге
Тапацир/полнење:
- полиуретанска пена N30 / 33 со дебелина од 12 см, поголема удобност при седење
- полиестерска волна 120 гр./кв.м.
Градба:
- иверица, цврсто дрво
Предности:
* Универзален
* Вградена мини полица
* отстранливи навлаки на грбните перници
* двострани грбни перници
* кревет со сандак + механизам за подигнување со пружини
* Сандак - 2 пар.
Тасос софата е посебен модел кој ќе ви овозможи максимална удобност и луксуз во секое време. Софата е супер функционална и нуди беспрекорен квалитет на користените материјали и изработка. Тапацирана е со ткаенини од прва класа со докажана издржливост и пријатна мазна површина на допир. Ткаенините имаат мазни и фини површини кои се исклучително пријатни на допир и лесни за одржување. Моделот има практична функција во креветот што ви овозможува дополнителен простор за спиење доколку е потребно. Полнењето на софата е направено од високо еластични материјали, чија густина и мекост гарантира одржување на висока дневна удобност. Полиуретанската пена N30 е од високата класа на пени, кои дополнително се омекнуваат со поголема густина. Неговата мекост дава одлична анатомија на основата и создава чувство на удобност на вистински душек. Просторот под секое седиште можете да го користите како сандак за чување на предмети и постелнина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
 
 
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Тасос 700.00 ден. 2100.00 ден. 700.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не