Аголна гарнитура Валеон на спуштање, Валеон, портокалова | Мебел Виденов
Валеон

Аголна гарнитура на спуштање , портокалова

Аголна гарнитура Валеон на спуштање 1
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 2
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 3
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 4
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 5
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 6
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 7
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 8
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 2_thumb
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 3_thumb
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 4_thumb
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 5_thumb
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 6_thumb
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 7_thumb
Аголна гарнитура Валеон на спуштање 8_thumb
29500 ден
Промоција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L242 B177 H46 / 95 см.
- област за спиење: 132/210 см.
Лицев матгеријал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: иверица
- полнење: полиуретанска пена T25 / 38, памучна волна 150 г / кв.м
Градба:
- цврсто дрво, иверица, ПДВ
Предности:
* сандак 1 пар.
* Универзален (лево / десно што треба да се утврди при монтажа)
Естетиката на домот е неопходна терапија од зафатеното секојдневие. Софата Валеон обезбедува одлична модерна функционалност и визија. Моделот е тапациран со висококвалитетна серија ткаенини кои го надополнуваат стилскиот изглед на моделот. Ткаенината има висока отпорност на абење и пријатно мазна површина. Софата има функција за спиење, што ја претвора во голем и удобен кревет. Големиот сандак под каучот нудат дополнителен простор за складирање на лесно достапно место. Зголемената еластичност на обвивката и полиуретанската пена обезбедува максимална удобност во која било област, истовремено обезбедувајќи обновување на првобитната состојба на седиштата и перничињата по употребата.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Постојаната изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и својствата на мебелот. Оставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 4
Пакет 1: 178/78/44см., тежина 53,3 кг.
Пакет 2: 140/100/45 см., тежина 35,5 кг.
Пакет 3: 113/94/50 см., тежина 24,5 кг.
Пакет 4: 97/62/34 см., тежина 21,9 кг.
 
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Валеон 700.00 ден. 1700.00 ден. 600.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не