Свежи идеи за уредување дома. | Мебел Виденов

5 одлични решенија за дневната просторија

Како изгледа идеалната дневна просторија? Модерна? Функционална? Шармантна? Всушност, идеалната дневна соба може да биде различна за секој дом, бидејќи таа мора да одговара на вашиот личен вкус, стил и разбирање за удобноста.

Како да го избереш твојот ТАПАЦИРАН СПАЛЕН КРЕВЕТ

Изборот на спален кревет е како избор на омилен човек. Привлечноста мора да биде на прв поглед. И не треба да има компромиси. Бидејќи ако има дури и мало двоумење на почетокот, тоа наскоро може да се претвори во огромно разочарување.

Како да ја создадам совршената спална соба?

Спалната соба е местото каде што ги споделуваме најслатките моменти со семејството. Да го разбудите саканиот со романтичен појадок или да заспиете пред крајот на приказната за добра ноќ. Овие споделени моменти остануваат засекогаш во нашите срца.

11 свежи идеи за трпезаријата

Како да ги комбинирате масата и столчињата за да создадете посебно чувство во трпезаријата? Избравме за вас 11 свежи предлози од кои ќе донесеме инспирација за вашиот дом.

7 совети за креативна детска соба

Како да се создадете корисна околина за вашето дете? Овде ќе најдете корисни идеи за уредување на детска соба, што ќе го поддржи целокупниот развој на детето. И да почнеме со фактот дека најважното мислење што треба да го земете во предвид е вашето дете.

Домашна канцеларија или место за инспирација?

Домот е местото кое го споделуваме со најблиските, но и местото каде што сакаме да најдеме време само за себеси. Понекогаш треба да се оддалечиме од сè околу нас и да останеме сами, невознемирувани од никого. Од друга страна, сè повеќе професии овозможуваат дистанционо работење и создавањето работно место дома станува императив. Еве неколку совети како да го направите ова посебно место за вас.

Зад сцената на празникот

Како да се создаде удобност за гостите без многу мебел? Ние традиционално празниците ги славиме дома со роднини и пријатели. Сè изгледа убаво, магично и мириса на вкусни домашни специјалитети. Но, што се случува зад сцената пред да дојдат гостите? Дали одите наоколу со соседите кои бараат повеќе столчиња? И се прашувате дали табелата е доволно голема за сите? Без паника! Ние се грижиме да ве „спасиме“ со неколку идеи за празнична подготовка во вашиот дом.

5 пролетни идеи за дома

Пролетта во 2019 година носи расположение во пастелни бои. Следејќи ги најновите модни трендови, подготвивме букет свежи идеи за домот. Пријатна инспирација

За споделените моменти

Кога домашната атмосфера нè прегрнува, ние создаваме највредна работа - нашите споделени моменти

8 причини да имаме Фенг Шуи градина

Наредете ја градината според Фенг Шуи и ќе постигнете сè што сонувате!Ако сè уште не пронајдовте причина да направите мини градина на терасата или во дворот на куќата, во оваа статија ќе најдете 8! Следејќи ги едноставните совети на античкото кинеско учење, ќе можете да постигнете дури и работи што изгледа не зависат од вас. Што сакате? Здравје? Љубов? Пари? Па, поканете ги во вашиот живот!