Наддушек Мемори Боди Баланс 120/190, Мемори Боди Баланс, 120/190 | Мебел Виденов
Мемори Боди Баланс

120/190, Наддушек , 120/190

Наддушек Мемори Боди Баланс 120/190 1
Наддушек Мемори Боди Баланс 120/190 1_thumb
4800 ден
4100 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 10 дена

Дополнителниот душек Mемори Боди Баланс е одличен додаток на секој душек и ќе го претвори дури и непријатниот кревет во место за удобност и релаксација.
Карактеристики и придобивки:
Еластично јадро од пена за нега на тело - ергономски материјал што му овозможува на телото да заземе природна позиција за време на спиењето. Го елиминира притисокот и го спречува чувството на напнатост во грбот и зглобовите, а специјалниот брановиден профил овозможува ефект на масирање и пристап до свеж воздух на површината, што спречува прекумерно затоплување на телото. Ја корегира удобноста и ја измазнува нерамномерноста на стариот душек. Со слој на мемориската пена во прошивката за дополнителна мекост покрај телото - обезбедува рамномерна, високо еластична површина што ја следи контурата на телото и ги релаксира мускулите.
Специјалниот текстил Body Balance е исклучително нежен, антибактериски и има одлични терморегулаторни својства за оптимална удобност во секоја временска сезона.
Состав: Прошивка: Body Balance 100% ПЕС ткаенина, мемори слој; дoлен дел со микрофибер, полиестерски влакна, спунбонд; јадро од полиуретанска пена Body Care со профил.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1 (120/190)
Пакет 1: 120/30/30 см, тежина 6,5 кг.
 
Слични производи
Последно видени