Наддушек Мемори Боди Баланс 180/200, Мемори Боди Баланс, 180/200 | Мебел Виденов
Мемори Боди Баланс

180/200, Наддушек , 180/200

Наддушек Мемори Боди Баланс 180/200 1
Наддушек Мемори Боди Баланс 180/200 1_thumb
7000 ден
6000 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 10 дена

Дополнителниот душек Mемори Боди Баланс е одличен додаток на секој душек и ќе го претвори дури и непријатниот кревет во место за удобност и релаксација.
Карактеристики и придобивки:
Еластично јадро од пена за нега на тело - ергономски материјал што му овозможува на телото да заземе природна позиција за време на спиењето. Го елиминира притисокот и го спречува чувството на напнатост во грбот и зглобовите, а специјалниот брановиден профил овозможува ефект на масирање и пристап до свеж воздух на површината, што спречува прекумерно затоплување на телото. Ја корегира удобноста и ја измазнува нерамномерноста на стариот душек. Со слој на мемориската пена во прошивката за дополнителна мекост покрај телото - обезбедува рамномерна, високо еластична површина што ја следи контурата на телото и ги релаксира мускулите.
Специјалниот текстил Body Balance е исклучително нежен, антибактериски и има одлични терморегулаторни својства за оптимална удобност во секоја временска сезона.
Состав: Прошивка: Body Balance 100% ПЕС ткаенина, мемори слој; дoлен дел со микрофибер, полиестерски влакна, спунбонд; јадро од полиуретанска пена Body Care со профил.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1 (180/200)
Пакет 1: 180/30/30 см, тежина 10,9 кг.
 
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Мемори Боди Баланс 0.00 ден. 100.00 ден. 100.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени

Следете не