Душек King Queen orthopedic, двостран 160/200, King Queen ортопедичен, 160/200 | Мебел Виденов
King Queen ортопедичен

160/200, Двостран душек , 160/200

Душек King Queen orthopedic, двостран 160/200 1
Душек King Queen orthopedic, двостран 160/200 1_thumb
19000 ден
Попуст: -22%
14600 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 10 дена

Дебелина на душекот:
- 18 см +/- 1 см
Состав / структура
- Ткаенина на King Queen / 225 г / м2 / - зашиена со 200 гр полиестерска обвивка и 4 мм пена.
- високо еластична профилиран сунѓер 30 кг / м3 - 6 см.
- високо еластична пена со густина од 25-45 / m3 цврстина средна кон мека - 10 см.
Профилираната полиуретанска пена, која е основа на ортопедскиот душек на King Queen orthopedic, обезбедува пријатен ефект на масирање, олеснувајќи ја насобраната напнатост и ја стимулира циркулацијата на крвта. Слојот на високо еластична пена има отворена клеточна структура / дишеста пена / изработена од специјална технологија. Ова гарантира одлична вентилација на материјалите и добра хигиена на употреба. Овој модел обезбедува исклучително стабилна основа за вашето тело да го минимизира насобраниот стрес во текот на денот. Пријатно на ткаенината на допир создава чувство на удобност и нежност.
Обрнете внимание!
Периодичното вртење на двострани душеци ја зачувува удобноста и го продолжува нивниот живот.
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред. При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакети: 1 (90/200)
Пакет 1: 90/200/19 см, тежина 25,5 кг.
Број на пакувања: 1 (120/200)
Пакет 1: 120/200/19 см, тежина 31,8 кг.
Број на пакувања: 1 (120/190)
Пакет 1: 120/190/19 см, тежина 31,8 кг.
Број на пакувања: 1 (140/200)
Пакет 1: 140/200/19 см, тежина 32,1 кг.
Број на пакувања: 1 (144/190)
Пакет 1: 144/190/19 см, тежина 32,1 кг.
Број на пакети: 1 (160/200)
Пакет 1: 160/200/19 см, тежина 37 кг.
Број на пакувања: 1 (164/190)
Пакет 1: 164/190/19 см, тежина 38 кг.
Број на пакувања: 1 (180/200)
Пакет 1: 180/200/19 см, тежина 44 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
King Queen ортопедичен 100.00 ден. 800.00 ден. 200.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени

Следете не