Душек King Queen pocket двостран 120/200, King Queen покет, 120/200 | Мебел Виденов
King Queen покет

120/200, двостран душек , 120/200

Душек King Queen pocket двостран 120/200 1
Душек King Queen pocket двостран 120/200 1_thumb
20000 ден
Попуст: -28%
14300 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 10 дена

Дебелина на душекот:
- 22 см +/- 1 см.
Состав / структура:
- Ткаенина на King Queen pocket / 225 g / м2 / - зашиена со 400 гр полиестерска обвивка и 4 см пена.
- слој на високо еластична пена со густина од 25-45 / м3 со цврстина од средна до мека - 3 см.
- латекс филц 800 g / m2.
- Пакет пружини „Покет“ - 14 см.
Душекот King Queen pocket е отпорен на високи оптоварувања и нуди одлична удобност. Ортопедската структура на душекот го одржува телото во правилна позиција, што гарантира целосен и здрав сон. Предноста на покет пружини од кои е направено јадрото на душекот е тоа што тие му овозможуваат на телото најудобно да се вклопи на душекот, намалувајќи ја вртењето за време на спиењето и нудат независност од движењето на партнерот. Слојот на високо еластична пена има отворена клеточна структура / дишеста пена / изработена од специјална технологија. За уште подобра вентилација, 3Д-таблата обезбедува дополнителна вентилација што му е потребна на душекот.Пријатнaтa на допир ткаенина создава чувство на удобност и нежност.
Обрнете внимание!
Периодичното вртење на двострани душеци ја зачувува удобноста и го продолжува нивниот живот.
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред. При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1 (120/200)
Пакет 1: 120/200/22 см, тежина 40 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
King Queen покет 100.00 ден. 400.00 ден. 100.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени

Следете не