Душек Лео Класик, едностран 120/200, Лео Класик, 120/200 | Мебел Виденов
Лео Класик

120/200, едностран , 120/200

Душек Лео Класик, едностран 120/200 1
Душек Лео Класик, едностран 120/200 2
Душек Лео Класик, едностран 120/200 1_thumb
Душек Лео Класик, едностран 120/200 2_thumb
8200 ден
5400 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 10 дена

Душек Лео Класик, едностран
Душекот им припаѓа на моделите со тврдост под умерената.
Висина 20 см. (+/- 1 см.)
Состав:
- лицев плат висококвалитетен жакард - 200 г; 45% полиестер, 30% поливискоза, 15% памук, 5% свила, прошиен со полиестерска вата - поставена од двете страни
- памучна волна 300 гр / кв.м.
- латекс филц / приглушува и ги изолира пружините /
- јадро од пружини на Бонел, двојно конусни челични пружини H 14 см.
- конструктивна рамка изработена од зимзелено дрво 4,5 / 5 см.
Едностраниот душек Лео е покриен со висококвалитетна ткаенина жакард, порабен со полиестерска вата. Платното е пријатна на допир и е многу отпорна на абење. Ватата го надополнува пријатното чувство на површината и совршено ја балансира мекоста на анатомскиот слој. Препорачуваме употреба на заштитник што го штити текстилот и го продолжува животот на душекот.
Јадрото на душекот Лео е изработено од дво-конусни челични пружини, кои обезбедуваат основа со оптимална еластичност. Добрата поддршка е важна за здравиот и одморен сон. Еластична полиуретанска пена и вата создаваат анатомски слој кој ги апсорбира облините на телото и обезбедува удобна положба за спиење. Слојот од латекс филц ги изолира и приглушува пружините и го зачувува квалитетот на единечните слоеви.
Цврстата рамка од зимзелено дрво дава стабилност и обезбедува стабилност на целата конструкција на душеците. Квалитетни и силни материјали се користат за да се изработат душеците Лео. Ова обезбедува негова природна вентилација, што е важен услов за одржување на добра хигиена.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1 (120/200)
Пакет 1: 120/200/19 см, тежина 31,8 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Лео Класик 200.00 ден. 300.00 ден. 100.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени

Следете не