Душек Лео покет двостран 164/190, Лео покет, 164/190 | Мебел Виденов
Лео покет

164/190, Двостран душек , 164/190

Душек Лео покет двостран 164/190 1
Душек Лео покет двостран 164/190 2
Душек Лео покет двостран 164/190 1_thumb
Душек Лео покет двостран 164/190 2_thumb
18600 ден
15400 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 10 дена

Душекот има цврстина над умерената
Висина 22см (+/- 1см)
- двострана: лицев плат - ватиран жакард со висок квалитет - 40% памук, 40% полиестер, 20% свила засилен со спунбонд
- двострана: полиуретанска пена 3 см., Т25 / 45
- двострана: латекс чувствува 1 см.
- рабови: 32 мм. висококвалитетна плетенка, светло сина боја
- покет систем: пружини H14 см, секоја пружина е завиткана во сопствен џеб
- дополнителни материјали: полиуретанска пена 6 см, Т25 / 45, поставена на страната.
Од големо значење за здрав сон се материјалите што се вклучени во градењето на структурата на душекот на кој спиеме. За производство на душеци Лео се користат квалитетни и силни материјали, кои овозможуваат процес на природна вентилација - важен услов за одржување на добра хигиена. Главната компонента на душекот се извори со висина од H14 см, од кои секоја е облечена во посебен џеб. Овој дизајн овозможува секоја индивидуална пружина да реагира независно на притисокот и со тоа да обезбеди исклучителна удобност и уживање во сонот. Системот на џебни извори е затворен помеѓу сукцесивно наизменични вертикални слоеви, многу еластични материјали со низок коефициент на деформација, давајќи извонредна анатомија на овој модел, како и гарантира зачувување на неговите својства долго време.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред. При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1 (164/190)
Пакет 1: 164/190/22 см, тежина 33 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Лео покет 100.00 ден. 100.00 ден. 200.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Комбинирайте с:
Последно видени

Следете не