Душек Тед Matterra, двостран 90/200, Тед Matterra, 90/200 | Мебел Виденов
Тед Matterra

90/200, Двостран душек , 90/200

Душек Тед Matterra, двостран 90/200 1
Душек Тед Matterra, двостран 90/200 2
Душек Тед Matterra, двостран 90/200 1_thumb
Душек Тед Matterra, двостран 90/200 2_thumb
32800 ден
20300 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена

Состав:
- Мемориска пена
- Памучна волна
- Високо еластична полиуретанска пена
- Покет пружини
- Луксузен тапацир
Дебелина на душекот:
-26 цм +/- 1 цм
Двостран (зимска / летна страна)
Памучна волна (памук, полиестер, волна)
Плетен текстил со висок квалитет
Со својата одлична структура и атрактивен дизајн, душекот Matterra од колекцијата TED BED е најпосакуван додаток за секоја модерна спална соба. Вградениот амортизер расејува штетни геомагнетни бранови од површината на душекот во концентрична зависност. Matterra е лабораториски тестиран во центар за квантна медицина и е патентиран душек со меѓународен патент. Тој нуди уникатна удобност и исклучително добра поддршка на телото, благодарение на пакет пружините мулти-покет, во комбинација со полиуретанска пена, мемори пена со зимска и летна страна. Овој душек е со исклучително висок квалитет и е покриен со висококвалитетен плетен текстил. Душекот Matterra има деликатно профилирано јадро, специјално изработено за љубителите на технологијата AirFlex, која лесно се прилагодува на силуетата на телото и ја обезбедува потребната подршка.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Тед Matterra 100.00 ден. 400.00 ден. 200.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не