Двосед Базел, Базел, темно кафеав | Мебел Виденов
Базел

Двосед , темно кафеав

Двосед Базел 1
Двосед Базел 1_thumb
28200 ден
19100 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L207 B87 H89 см.
Лицев Материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: тапацирани ремени
- потпирачи за грб: 9 см полиуретанска пена N30 високо еластична
Градба:
- цврсто дрво
- цврсто буково дрво
- иверица, ПДВ
Двоседот Базел е висококвалитетен производ направен со исклучително внимание на удобност и детали, што создава чувство за класа и стил. Цврстата рамка од висококвалитетно буково дрво ги потенцира тапацираните делови и му дава посебен стил на моделот. Двоседот е тапациран со тапацир од прва класа - ткаенина со оптимална густина, висока отпорност на абразија и кадифена површина. Високо еластичното полнење и основата на ремените дефинираат исклучително чувство на удобност и релаксација.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 209/85/52 см, тежина 55 кг.
 
Слични производи
Последно видени