Софа Виена, Виена, бордо | Мебел Виденов
Виена

Софа двосед , бордо

Софа Виена 1
Софа Виена 2
Софа Виена 3
Софа Виена 4
Софа Виена 5
Софа Виена 1_thumb
Софа Виена 2_thumb
Софа Виена 3_thumb
Софа Виена 4_thumb
Софа Виена 5_thumb
33900 ден
23900 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

бордо

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L205 B90 H70-90 см.
Лицев Материјал:
- SOLAR полиестер текстил
* Ткаенината има облога заснована од наночестички, што ефикасно ја блокира загаденоста. Ова овозможува да се отстранат дури и тешките дамки без потреба од детергенти. Технологијата EASY CLEAN помага само да се отстранат дамките со вода или сапуница, благодарение на тоа што можете лесно да ги отстраните дамките од кечап, кафе или хемикалии.
Pet Friendly е технологија што го олеснува отстранувањето на влакната и нечистотијата од домашните миленици. Со Pet Friendly се спречува да се задржат во внатрешноста на ткаенината.
Тапацир / пополнување:
- основа: тапацирани ремени
- полнење: 14 см полиуретанска пена HR35-многу еластична
Градба:
- цврсто дрво
- иверица, ПДВ, иверица
Шармот на двоседот Виена создава уникатна атмосфера во секој ентериер. Рафинираната елеганција на моделот дава неизбришливо чувство на луксуз и класа. Двоседот Виена е тапациран со висококвалитетен текстил - ткаенина со висока густина со кадифена мека површина. Високо еластичното полнење овозможува исклучителна удобност.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 205/82/50 см, тежина 57 кг.
Слични производи
Последно видени