Двосед Женева, Женева, светло беж | Мебел Виденов
Женева

Двосед на спуштање , светло беж

Двосед Женева 1
Двосед Женева 1_thumb
41100 ден
29000 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L207 B90 H69 см.
- област за спиење: 140/188 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: пружини цик-цак
- седишта / потпирачи за грб: 11 см HR35-еластична полиуретанска пена
Градба:
- цврсто дрво
- цврсто буково дрво
- иверица, ПДВ
Предности:
* функција – кревет
Почувствувајте ја вистинската удобност и квалитет дома со модерната и стилска двоседот Женева. Двоседот е тапациран со првокласен тапацир - ткаенина со оптимална густина, висока отпорност на абење. Дополнителната обработка на ткаенината го олеснува одржувањето и чистењето на површината. Цврстата рамка од висококвалитетно буково дрво дополнително ги потенцира тапацираните делови и му дава посебен стил на моделот. Вградениот механизам за кревет, основата од цик-цак пружини и високо еластичната полиуретанска пена дефинираат неспоредливо чувство на удобност и функционалност.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 214/90/58 см, тежина 63 кг.
Слични производи
Последно видени