Двостран душек Лео Класик 120/200, Лео Класик, 120/200 | Мебел Виденов
Лео Класик

120/200, Двостран душек , 120/200

Двостран душек Лео Класик 120/200 1
Двостран душек Лео Класик 120/200 2
Двостран душек Лео Класик 120/200 1_thumb
Двостран душек Лео Класик 120/200 2_thumb
9800 ден
6400 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 10 дена

Душекот им припаѓа на моделите со тврдост под умерената.
Висина 18 см (+/- 1 см)
Состав
- лицев плат – високо квалитетен - 200 g; 45% полиестер, 30% поливискоза, 15% памук, 5% свила, ватиран со полиестерска обвивка - поставена од двете страни
- памучна волна 300 g / квадратни. м - поставена од двете страни
- полиуретанска пена - T25-45 со дебелина од 3 см, поставена од двете страни
- чувствувам латекс - поставен од обете страни
- јадро на извори на Bonel, дво-конусни челични извори H 14 см.
Двостраниот душек на Лео е облечен со висококвалитетна ткаенина жакард, прошиен со полиестерска вата, што создава дополнителна мекост на површината. Ткаенината е пријатна на допир и е многу отпорна на абење. Препорачуваме употреба на заштитник што го штити текстилот и го продолжува животот на душекот.
Јадрото на душекот Лео е направено од двојни конусни челични пружини, кои обезбедуваат основа со оптимална еластичност. Добрата поддршка е важна за здравиот и мирен сон. Полиуретанската пена и памучната волна создаваат слој чија мекост овозможува беспрекорна анатомија на моделот. Двостраниот слој на латекс филц  ги приглушува и изолира пружините.
Во изработката на душек Лео се користат квалитетни и силни материјали со добра пропустливост на пареа. Ова обезбедува негова природна вентилација, што е важен услов за одржување на добра хигиена.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред. При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
 

 

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Лео Класик 100.00 ден. 400.00 ден. 100.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Комбинирайте с:
Последно видени

Следете не