Канцелариски стол Арден, Арден, црн + црвен | Мебел Виденов
Арден

Канцелариски стол , црн + црвен

Канцелариски стол Арден 1
Канцелариски стол Арден 2
Канцелариски стол Арден 3
Канцелариски стол Арден 4
Канцелариски стол Арден 1_thumb
Канцелариски стол Арден 2_thumb
Канцелариски стол Арден 3_thumb
Канцелариски стол Арден 4_thumb
6000 ден
4500 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена

Канцелариски стол Арден
Димензии:
- L60 B74 H108 / 115 см.
Тапацир:
- лицев материјал, еко-кожа PU
- 3Д текстил - мрежа
- полнење: полиуретанска пена
- ротација на 360 °
- амортизер на гас
- Механизам 'Пеперутка'
- РР база и потпирачи за рака
- еластична и издржлива еко кожа со лесно одржување
Арден е столот што ќе му даде на секојдневниот живот во канцеларијата ново чувство за стил и уште поголема утеха. Моделот е тапациран со 3Д текстил и еко кожа, кои обезбедуваат чувство на вистинска удобност. Задниот дел и седиштето на столот имаат јасно дефинирани потпори, давајќи карактер на моделот и го поддржуваат телото во правилна и удобна позиција. Амортизерот на гас ви овозможува непречено да ја прилагодите висината на седиштето што е пријатно за вас. Столчето Арден има вграден механизам кој ви овозможува да се опуштите. Столот доаѓа во здрав и лесен пакет што може да се носи со упатства за монтирање кои лесно се следат.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во видот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 

 

Слични производи
Последно видени