Кожна спална Бертона за двостран душек 160/200, Бертона, сива кожа | Мебел Виденов
Бертона

Кожна спална за двостран душек 160/200 , сива кожа

Кожна спална Бертона за двостран душек 160/200 1
Кожна спална Бертона за двостран душек 160/200 2
Кожна спална Бертона за двостран душек 160/200 3
Кожна спална Бертона за двостран душек 160/200 1_thumb
Кожна спална Бертона за двостран душек 160/200 2_thumb
Кожна спална Бертона за двостран душек 160/200 3_thumb
25100 ден
Попуст: -27%
18200 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Креветот е погоден само за двострани душеци 160/200
Креветот е достапен со подлога за душеци - букови летви.
Не може да се користи механизам за подигнување на душекот.
Димензии:
- L166 B210 H90 см
Материјали: eко кожа
- тапацир: сунѓер, памучна волна, дополнителни материјали за тапацир
- конструкција: МДФ, цврсто дрво, метални летви 
* креветот е дополнително структурно засилен
Во светот на спални има стандард за голема удобност и тоа е тапациран кревет. Моделот е пример за кревет со модерен дизајн и исклучително добар квалитет на изработка. Структурно зајакната рамка на креветот обезбедува сигурност и безбедност при зголемено оптоварување. За да се обезбеди вашиот мир на умот, ние дополнително ги зајакнавме аглите. Тапацирот со кој е тапациран креветот е силна и еластична ткаенина, со висока издржливост и лесно одржување. Основата на душекот се состои од посебни летви, кои се поставени во низата означена на дијаграмот на склопување. Тие се изработени од ламинирано буково дрво, кое се карактеризира со голема јачина на оптоварување. Ламеларните чевли се фиксираат со држачи кои не дозволуваат поместување при употреба. Креветот е во цврст и лесен пакет што може да се носи со упатства за инсталирање кои лесно се следат.
Обрнете внимание!
Наведената цена не вклучува душек.
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 205/171/30 см, тежина 29 кг.
Пакет 2: 212/26/40 см, тежина 29 кг.
Пакет 3: 29/29/12 см, тежина 10 кг.
Слични производи
Последно видени