Реклајнер Бернини, двосед, Бернини, капучино | Мебел Виденов
Бернини

Реклајнер, двосед , капучино

Реклајнер Бернини, двосед 1
Реклајнер Бернини, двосед 2
Реклајнер Бернини, двосед 3
Реклајнер Бернини, двосед 4
Реклајнер Бернини, двосед 5
Реклајнер Бернини, двосед 6
Реклајнер Бернини, двосед 7
Реклајнер Бернини, двосед 1_thumb
Реклајнер Бернини, двосед 2_thumb
Реклајнер Бернини, двосед 3_thumb
Реклајнер Бернини, двосед 4_thumb
Реклајнер Бернини, двосед 5_thumb
Реклајнер Бернини, двосед 6_thumb
Реклајнер Бернини, двосед 7_thumb
34600 ден
25400 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L153 B93 H107 см.
Лицев материјал:
- високо квалитетен полиестер текстил - висока густина и лесно одржување
Основа на тапацир:
- цик-цак пружини, тапацирски појаси
Тапацир / пополнување:
- пружини покет, полиуретанска пена, влакна
Предности:
* вграден метален механизам zero ѕиф со функција за релаксација, двостран
* исклучително удобен тапацир
Реклајнерите се дизајнирани за целосен и активен одмор. Тие се тапацирани со висококвалитетна еко кожа, ткаенина со мека и пријатна за површината на допир, која има зголемена отпорност на абење. Основата и полнењето на тапацирот се изработени од високо еластични материјали, тестирани за издржливост и издржливост. Двоен вграден механизам обезбедува беспрекорна координација на положбата и аголот помеѓу седиштето и потпирачот за грб при преминување во режим за релаксација - истовремено кревање на нозете и релаксирање на потпирачот за грб. Ова создава уникатно чувство на удобност. За да се активира механизмот за релаксација, неопходно е внимателно да се повлече рачката што се наоѓа на страната на потпирачот за рака на столот. Zero ѕидот овозможува задниот дел од софата да биде на минимално растојание од ѕидот, без да влијае на нормалното функционирање на механизмот. Цврста и стабилна конструкција на метали гарантира безбедност при работата на механизмот и обезбедува секојдневна употреба без проблеми.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 173/78/68 см, тежина 84 кг.
Слични производи
Последно видени