Реклајнер Бернини, тросед, Бернини, капучино | Мебел Виденов
Бернини

Реклајнер, тросед , капучино

Реклајнер Бернини, тросед 1
Реклајнер Бернини, тросед 2
Реклајнер Бернини, тросед 3
Реклајнер Бернини, тросед 4
Реклајнер Бернини, тросед 5
Реклајнер Бернини, тросед 6
Реклајнер Бернини, тросед 7
Реклајнер Бернини, тросед 1_thumb
Реклајнер Бернини, тросед 2_thumb
Реклајнер Бернини, тросед 3_thumb
Реклајнер Бернини, тросед 4_thumb
Реклајнер Бернини, тросед 5_thumb
Реклајнер Бернини, тросед 6_thumb
Реклајнер Бернини, тросед 7_thumb
46000 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена

Димензии:
- L236 B84 H105 см.
Лицев материјал:
- високо квалитетен полиестер текстил - висока густина и лесно одржување
Основа на тапацир:
- цик-цак пружини, појаси од тапацир
Тапацир / пополнување:
- пружини покет, полиуретанска пена, влакна
Предности:
* вграден метален механизам zero ѕид со функција за релаксација, двостран
* исклучително удобен тапацир
Реклајнерите се дизајнирани за целосен и активен одмор. Тие се тапацирани со висококвалитетна еко кожа, ткаенина со мека и пријатна за површината на допир, која има зголемена отпорност на абење. Основата и полнењето на тапацирот се изработени од високо еластични материјали, тестирани за издржливост и издржливост. Двоен вграден механизам обезбедува беспрекорна координација на положбата и аголот помеѓу седиштето и потпирачот за грб при преминување во режим за релаксација - истовремено кревање на нозете и релаксирање на потпирачот за грб. Ова создава уникатно чувство на удобност. За да се активира механизмот за релаксација, неопходно е внимателно да се повлече рачката што се наоѓа на страната на потпирачот за рака на столот. Zero ѕидот овозможува задниот дел од софата да биде на минимално растојание од ѕидот, без да влијае на нормалното функционирање на механизмот. Цврста и стабилна конструкција на метали гарантира безбедност при работата на механизмот и обезбедува секојдневна употреба без проблеми.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 233/78/68 см, тежина 104 кг.
Слични производи
Последно видени