Реклајнер тросед Белучи, Белучи, сив | Мебел Виденов
Белучи

Реклајнер тросед , сив

Реклајнер тросед Белучи 1
Реклајнер тросед Белучи 2
Реклајнер тросед Белучи 3
Реклајнер тросед Белучи 4
Реклајнер тросед Белучи 5
Реклајнер тросед Белучи 1_thumb
Реклајнер тросед Белучи 2_thumb
Реклајнер тросед Белучи 3_thumb
Реклајнер тросед Белучи 4_thumb
Реклајнер тросед Белучи 5_thumb
46000 ден
Попуст: -30%
32000 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L229 B84 H105 см
Лицев Материјал:
- високо квалитетен полиестер текстил - висока густина и лесно одржување
Основа на тапацир:
- пружини цик-цак, појаси од тапацир
Тапацир / пополнување:
- пружински покет сет, полиуретанска пена, влакна
Предности:
* вграден метален механизам со zero ѕид со функција за релаксација, двостран
* исклучително удобен тапацир
Реклајнерите се дизајнирани за целосен и активен одмор. Реклајнерите од серијата Белучи се тапацирани со висококвалитетен текстил со голема густина и на основата и на површинскиот слој, што дава исклучителна јачина и издржливост на ткаенината. Површината е мазна и пријатна за допирот. Основата и полнењето на тапацирот се изработени од високо еластични материјали, тестирани за издржливост. Двојниот вграден механизам обезбедува беспрекорна координација на положбата и аголот помеѓу седиштето и потпирачот за грб при преминување во режим за релаксација - истовремено кревање на нозете и релаксирање на потпирачот за грб. Ова создава уникатно чувство на удобност. За да се активира механизмот за релаксација, неопходно е внимателно да се повлече рачката што се наоѓа на страната на потпирачот за рака на столот. Zero ѕидот овозможува задниот дел од софата да биде на минимално растојание од ѕидот, без да влијае на нормалното функционирање на механизмот. Силната и стабилна метална конструкција гарантира безбедност и обезбедува секојдневна употреба без проблеми.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 233/78/68 см, тежина 104 кг.
 
Слични производи
Последно видени