Софа Аскон, на спуштање, Аскон, сива | Мебел Виденов
Аскон

Софа на спуштање , сива

Софа Аскон, на спуштање 1
Софа Аскон, на спуштање 1_thumb
22400 ден
15600 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L192 B83 H41 / 77 см.
- област за спиење: 140/192 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил, серија Сахара
- полиестер текстил, серија Азалија
Тапацир / пополнување:
- седишта / потпирачи за грб: полиуретанска пена T25 38
Градба:
- зимзелено дрво, иверица, ПДВ
Предности:
* функција на креветот
* сандак
Софата Аскон му дава ново значење на удобноста на домот. Моделот има стилска личност и удобност - практична природа. Моделот е тапациран со висококвалитетен текстил од серијата Морелато. Тапацирот има одлична еластичност, висока отпорност на абење и лесно одржување. Ткаенината има кадифена, мека и пријатна површина на допир. Еластичноста на подлогата овозможува беспрекорна удобност во која било област, истовремено обезбедувајќи обновување на првобитната состојба на седиштата по употребата. Моделот Аскон се претвора во голем и удобен кревет, погоден за секојдневна употреба.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 200/90/60 см, тежина 72 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Аскон 700.00 ден. 1100.00 ден. 400.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не