Софа Модус, двосед, Модус, сива + бела + црна кожа | Мебел Виденов
Модус

Софа , сива + бела + црна кожа

Софа Модус, двосед 1
Софа Модус, двосед 1_thumb
23500 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Двосед на спуштање Модус
Димензии:
- L165 B85 H77 см.
- област за спиење: 124/206 см.
Лицев материјали:
- полиестер од текстил - ткаенина Сахара
- еко кожа
Тапицерија/пополнување:
- пена со висина од 10 см. N3033; полиестерска волна 150 гр./кв.м.
Предности:
* функција за спиење: телескопска основа што може да се повлече
* пополнување висока класа со зголемена еластичност
За да се справите со предизвиците од секојдневниот живот, изберете пофункционални и поудобни предлози за вашето домаќинство. Cофата Модус од истоимената серија на софи ќе ви овозможи оптимална удобност со нејзината компактна големина и многу попрактична. Моделот гарантира беспрекорна удобност, на што придонесуваат тапацирот на луксузни ткаенини и високата еластичност на полнењето. Материјалите имаат густа и еластична структура, зголемена отпорност на абење и исклучително пријатна за површината на допир. Полнењето е изработено од густа полиуретанска пена од висока класа, со многу добри анатомски својства, што создава уникатно чувство на удобност. Софата брзо и лесно се трансформира во голем кревет. Повлечете ја телескопската основа, а потоа поставете ги перниците горе.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 165/87/72 см, тежина 69 кг.

 

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Модус 200.00 ден. 900.00 ден. 300.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Комбинирайте с:
Последно видени

Следете не