Софа Модус, Модус, сив + бела + црна кожа | Мебел Виденов
Модус

Софа , сив + бела + црна кожа

Софа Модус 1
Софа Модус 2
Софа Модус 1_thumb
Софа Модус 2_thumb
24600 ден
16800 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Тросед на спуштање
Димензии:
- L229 B85 H77 см.
- област за спиење: 140/190 см.
Лицев материјали:
- полиестер текстил
- еко кожа
Тапацир / пополнување:
- сунѓер со висина од 10 см. N3033; полиестерска волна 150 гр./кв.м.
Предности:
* функција за спиење: телескопска основа што може да се повлече
* пополнување висока класа со зголемена еластичност
Со софата Модус вашиот дом ќе се здобие со модерен и стилски изглед. Моделот има одлична функционалност и беспрекорна удобност, за што придонесува тапацирот на луксузни ткаенини и високата еластичност на полнењето. Материјалите имаат густа и еластична структура, зголемена отпорност на абење и исклучително пријатна површина на допир. Пополнувањето е направено од густа полиуретанска пена од висока класа, со многу добри анатомски својства, што создава уникатно чувство на удобност. Софата се трансформира брзо и лесно во голем кревет. Откако ќе го повлечете седиштето напред, навалете го грбот додека не се испушти.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 195/82/60 см, тежина 67,5 кг.
Пакет 2: 89/65/43 см, тежина 17 кг.
Слични производи
Последно видени