Спален комплет + душек 160/200 Деница, Деница + душек, даб сонома + бел сјај | Мебел Виденов
Деница + душек

Спален комплет + душек 160/200 , даб сонома + бел сјај

Спален комплет + душек 160/200 Деница 1
Спален комплет + душек 160/200 Деница 1_thumb
28300 ден
Промоција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена

Комплетот вклучува кревет, душек Лео Класик едностран, плакар, комода и 2 ноќни шкафчиња.
Креветот е погоден за едностран и двостран душек 160/200 см.
Може да се користи механизам за кревање душек - стандарден сет.
Ако ја изберете опцијата со двостран душек, мора да купите и рамка за душек со соодветна големина.
Рамката на душекот не смее да биде висока повеќе од 5 см!
Димензии:
- кревет: L165 B206 H90 см.
- плакар: L180 B58 H220 cм.
- комода: L90 B43 H76 cм.
- ноќно шкафче: L54 B38 H30 см.
Материјали:
- основа - ламинирана иверка, декор даб сонома
- предна страна/ врати:  бел сјај
- табла: еко кожа, бела боја
- рачки: алуминиум / ПВЦ
Душек Лео Класик едностран
Душекот им припаѓа на моделите со тврдост под умерената.
Висина 20 см (+/- 1 см)
Состав:
- ткаенина за лицева ткаенина - жакард со висок квалитет - 200 g; 45% полиестер, 30% поливискоза, 15% памук, 5% свила, ватиран со полиестерска обвивка - поставена од двете страни
- памучна волна 300гр / кв.м.
- латекс филц / ги обезшумува и ги изолира пружините /
- јадро од пружини Bonel, двојни конусни челични пружини H 14 см.
- структурна рамка изработена од цврсто меко дрво 4,5 / 5 см.
Спалната соба Деница е стилска комбинација на најмодерен и најфункционален мебел од нашиот каталог. Комплетот вклучува кревет со тапацирана табла, плакар со шибер врати, комода и 2 ноќни шкафчиња. Мебелот е изработен од високо квалитетна ламинирана иверка и еко кожа - материјали кои ги исполнуваат современите барања за лесно одржување и издржливост при секојдневна употреба. Обложувањата имаат спектакуларни декори и високо отпорни површини, овозможувајќи брзо и лесно чистење. Можете да купите дополнителен сет на механизам на гас кој го крева душекот и дното. Механизмот ви овозможува да го користите просторот за складирање под душекот. Дното на МДФ дополнително ја стабилизира конструкцијата на рамката на креветот. Сите користени материјали се сертифицирани и безбедни за здравјето на луѓето.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Наведената цена вклучува душек.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети, заради веројатност за сечење на мебелот.
Цената на артиклите не вклучува монтажа, чија вредност е наведена во категоријата услуги од лентата со мени.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 16
Пакет 1: 220/63 / 5,5 см, тежина 30,75 кг.
Пакет 2: 220/55/5 см, тежина 23,7 кг.
Пакет 3: 186/62/5 см, тежина 22,2 кг.
Пакет 4: 220/100/3 см, тежина 21 кг.
Пакет 5: 220/100/3 см, тежина 21 кг.
Пакет 6: 175/95/6 см, тежина 22,1 кг.
Пакет 7: 208/37/4 см, тежина 12,3 кг.
Пакет 8: 170/38/4 см, тежина 9,6 кг.
Пакет 9: 97/56/8 см, тежина 15,8 кг.
Пакет 10: 77/49/8 см, тежина 12,5 кг.
Пакет 11: 63/45/8 см, тежина 8 кг.
Пакет 12: 63/45/8 см, тежина 8 кг.
Пакет 13: 192/27/6 см, тежина 7,55 кг.
Пакет 14: 183/74/3 см, тежина 15,1 кг.
Пакет 15: 52/15/12 см, тежина 6 кг.
Пакет 16: 160/200/20 см, тежина - 50 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Деница + душек 4500.00 ден. 2700.00 ден. 900.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не