Спална соба Лаура + душек 160/200, Лаура + душек, 160/200, даб сонома + антрацит сјај | Мебел Виденов
Лаура + душек

Спална соба + душек 160/200 , даб сонома + антрацит сјај , 160/200

Спална соба Лаура + душек 160/200 1
Спална соба Лаура + душек 160/200 2
Спална соба Лаура + душек 160/200 3
Спална соба Лаура + душек 160/200 1_thumb
Спална соба Лаура + душек 160/200 2_thumb
Спална соба Лаура + душек 160/200 3_thumb
35600 ден
22900 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Спална соба Лаура 160/200
Комплетот вклучува душек Лео Класик едностран, кревет, плакар, комода со фиоки и ноќни шкафчиња (2 парчиња).
Креветот е погоден за едностран и двостран душек 160/200 см.
Може да се користи механизам за подигнување на душекот - стандарден сет.
Димензии:
- кревет: L164 B214,5 H88 / 30 см.
- плакар: L117 B50 H185 см.
- комода: L120 B43 H76 cм.
- ноќно шкафче: L50 B38 H35 cм.
Материјал: ламинирана иверица, декор: даб од Сонома + сјај на антрацит.
Душек Лео Класик едностран
Душекот им припаѓа на моделите со тврдост под умерената.
Висина 20 см (+/- 1 см)
Состав:
- ткаенина за лицева ткаенина - жакард со висок квалитет - 200 g; 45% полиестер, 30% поливискоза, 15% памук, 5% свила, ватиран со полиестерска обвивка - поставена од двете страни
- памучна волна 300гр / кв.м.
- латекс филц / ги обезшумува и ги изолира пружините /
- јадро од пружини Bonel, двојни конусни челични пружини H 14 см.
- структурна рамка изработена од цврсто меко дрво 4,5 / 5 см.
Ова е целосно решение за мебел во спална соба, кој се карактеризира со одлични квалитети на мебелот во сетот. Мебел за спални соби што совршено го исполнува зборот со содржина. Плакарот има практичен функционален распоред, кој нуди складирање облека и постелнина во најсоодветна форма. Креветот е погоден за еднострани и двострани душеци, според вашите можности и желби. Препорачуваме да купите механизам на гас за кревање на душекот и дното за креветот. Механизмот ви овозможува да го користите просторот под душекот за чување постелнина и предмети. Рамката на душекот овозможува природна вентилација на душекот. Сите користени материјали се сертифицирани и безбедни за здравјето на луѓето.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
На илустрацијата креветот е со едностран душек.
Цената на артиклите не вклучува монтажа, чија вредност е наведена во категоријата услуги од лентата со мени.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 14
Пакет 1: 187/56/6 см, тежина 26 кг.
Пакет 2: 188/46/6 см, тежина 21,4 кг.
Пакет 3: 125/55/5 см, тежина 15,8 кг.
Пакет 4: 83/53/6 см, тежина 8,5 кг.
Пакет 5: 170/50 / 6,5 см, тежина 18,7 кг.
Пакет 6: 210/37/5 см, тежина 17,1 кг.
Пакет 7: 205/24/8 см, тежина 11,5 кг.
Пакет 8: 128/51/6 см, тежина 15 кг.
Пакет 9: 128/51/6 см, тежина 14,6 кг.
Пакет 10: 78/49/7 см, тежина 10,6 кг.
Пакет 11: 57/45/13 см, тежина 11 кг.
Пакет 12: 57/45/13 см, тежина 11 кг.
Пакет 13: 40/25/20 см, тежина 3,8 кг.
Пакет 14: 160/200/20 см, тежина 50 кг.
Слични производи
Последно видени