Тросед Рино, Рино, жолт + темно сив | Мебел Виденов
Рино

Тросед на спуштање , жолт + темно сив

Тросед Рино 1
Тросед Рино 1_thumb
32700 ден
Попуст: -30%
22800 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L232 B85 H81 см.
- област за спиење: 134/190 см.
Лицев Материјал:
- полиестер текстил, серија Дејли
Тапацир / пополнување:
- седишта и основа: полиуретанска пена T25, H10 см.
- перници: мали
Градба:
- цврсто дрво, иверица, ПДВ
Предности:
* функција на кревет - седиштето се влече, грб што се спушта
* сандак 1 пар.
Посебна серија текстил со хидрофобна површина - Дејли - се користеше за изработка на троседот Рино. Течностите формираат капки на површината, кои лесно се апсорбираат со крпа или сунѓер.
Разбудете го уметничкиот и креативниот во вас со шармантниот стил на троседот Рино. Оригиналниот дизајн на троседот ги предизвикува сетилата со повеќе расположение и удобност. Моделот е тапациран со серија Дејли ткаенини, кои обезбедуваат погодност за лесно одржување на тапацирот. Тие се карактеризираат со висока отпорност на абење и солза. Пополнувањето е изработено од еластична пена, создавајќи оптимална удобност за сите во домаќинството. Троседот Рино може лесно да се претвори во голем и удобен кревет, погоден за секојдневна употреба. Дополнителна удобност обезбедува голем сандак, кој се наоѓа под седиштето.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 200/80/46 см, тежина 42 кг.
Пакет 2: 195/70/43 см, тежина 24 кг.
Пакет 3: 90/45/70 см, тежина 24 кг.
Слични производи
Последно видени