Трпезариска маса Венеција /се продолжува/, Венеција, бeла | Мебел Виденов
Венеција

Трпезариска маса /се продолжува/ , бeла

Трпезариска маса Венеција /се продолжува/ 1
Трпезариска маса Венеција /се продолжува/ 2
Трпезариска маса Венеција /се продолжува/ 1_thumb
Трпезариска маса Венеција /се продолжува/ 2_thumb
14400 ден
Попуст: -30%
10100 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Трпезариска маса Венеција што се продолжува.
Димензии:
- L120-150 B80 H75 см.
Плотна:
- лакиран МДФ
Основа:
- цврсто буково дрво со лак финиш
Класичната елеганција комбинирана со одлична функционалност ја прави масата Венеција ексклузивна понуда за опременост на модерен дом. Изработена е од висококвалитетно цврсто буково дрво и лакиран МДФ. Со повеќеслојната обвивка на прајмер и полиуретански лак, се постигнува совршен квалитет на сите видливи површини. Откако ќе се собере, масата е обоена со италијански бајц базиран на вода. Ова е проследено со рачно омекнување (фино полирање), по што се нанесува италијански грунд. Повторно е омекната со рака и покриена со висококвалитетен лак од полиуретан со 40% сјај, кој издржува влага и апсорбира длабоко во порите на дрвото, што го зачувува многу години.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на мебелот, не препорачуваме употреба на остри предмети и сечила, заради можноста за сечење или оштетување на површините. Оштетувања од ваков карактер нема да бидат прифатени за рекламација. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција. За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 121/80/14 см, тежина 23,4 кг.
Пакет 2: 78/13/13 см, тежина 4,9 кг.
Слични производи
Последно видени