Трпезариски стол Амаро, Амаро, цреша со беж седиште | Мебел Виденов
Амаро

Трпезариски стол , цреша со беж седиште

Трпезариски стол Амаро 1
Трпезариски стол Амаро 2
Трпезариски стол Амаро 1_thumb
Трпезариски стол Амаро 2_thumb
3200 ден
2300 ден/парче*
*Со картичка Виденов

Моделот може да се порачува само во комплет од: 2 парчиња.

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Моделот е достапен само во сет од 2 парчиња.
- димензии: L53 B45 H88 см.
- конструкција: цврсто и слоевито буково дрво
* боја цреша
- седиште: цврста основа со сунѓер и беж текстил
Обрнете внимание!
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Одржување: За одржување на еко-кожа и тапацир, користете микрофибер крпа натопена во раствор од млака вода и неутрален сапун.
Број на пакување: 1
Пакет 1: 67/47/99см., тежина 14.3 кг.
Слични производи
Последно видени