Трпезариски стол Астин, Астин, венге со светло кафеаво седиште | Мебел Виденов
Астин

Трпезариски стол , венге со светло кафеаво седиште

Трпезариски стол Астин 1
Трпезариски стол Астин 1_thumb
2000 ден
1500 ден/парче*
*Со картичка Виденов

Моделот може да се порачува само во комплет од: 2 парчиња.

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Моделот е достапен само во сет од 2 парчиња.
- димензии: L47 B40 H92 см.
- конструкција: цврсто и слоесто буково дрво
- седиште: цврста основа со сунѓер и кафеав текстил
Обрнете внимание!
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Одржување: За одржување на еко-кожа и тапацир, користете микрофибер крпа натопена во раствор од млака вода и неутрален сапун.
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 59/42/96см., тежина 11,1 кг.
Слични производи
Последно видени