Трпезариски стол Борил, Борил, црн | Мебел Виденов
Борил

Трпезариски стол , црн

Трпезариски стол Борил 1
Трпезариски стол Борил 1_thumb
2600 ден
1900 ден/парче*
*Со картичка Виденов

Моделот може да се порачува само во комплет од: 4 парчиња.

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Моделот е достапен само во сет од 4 парчиња.
- големина на седиштето: L46 B52 H48 / 88 см.
- тапацир: еко кожа
- боја: кафеава
- хромирани ногарки
- дебелината на седиштето од 7 см.
- брановидна основа ф16 мм.
- декоративнио порабување на седиштето и грбот
Дали некогаш сте помислиле дека во мебелот за домот има мебел што навистина ни е потребен и друг кој го купуваме главно за да донесеме стил во ентериерот. Интересно е што, посветуваме повеќе време на второто, избирајќи од десетици предлози. Излегува дека столот е една таква дилема. Сепак, ние ќе ја решиме брзо со овој модел - стол Борил. Удобен, софистициран и во исто време дизајниран да биде корисен, тоа е решението за избор на мебел што одговара на нашите барања. Затоа, започнете овде, со избирање на вистинскиот стол.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на мебелот, не препорачуваме употреба на остри предмети, заради можноста за оштетување на мебелот. Оштетувања од ваков карактер нема да бидат прифатени за рекламација. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција. За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 52/45/87 см, тежина 5,6 кг.
Слични производи
Последно видени