Трпезариски стол Веко, Веко, орев со беж седалка | Мебел Виденов
Веко

Трпезариски стол , орев со беж седалка

Трпезариски стол Веко 1
Трпезариски стол Веко 1_thumb
1800 ден
Попуст: -29%
1200 ден/парче

Моделот може да се порачува само во комплет од: 2 парчиња.

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Моделот е достапен само во сет од 2 парчиња.
- димензии: L40 B51 H94.5 см.
- конструкција: цврсто и слоевито буково дрво
- седиште: цврста основа со пена и беж текстил
Обрнете внимание!
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Одржување: За одржување на еко-кожа и тапацир, користете микрофибер крпа натопена во раствор од млака вода и неутрален сапун.
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 59,5 / 42 / 96,5 см, тежина 11,7 кг.
Слични производи
Последно видени