Аголна гарнитура Алба на спуштање, Алба, сив | Мебел Виденов
Алба

Аголна гарнитура на спуштање , сив

Аголна гарнитура Алба на спуштање 1
Аголна гарнитура Алба на спуштање 2
Аголна гарнитура Алба на спуштање 3
Аголна гарнитура Алба на спуштање 4
Аголна гарнитура Алба на спуштање 5
Аголна гарнитура Алба на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 2_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 3_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 4_thumb
Аголна гарнитура Алба на спуштање 5_thumb
34500 ден
25900 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

сив

Бесплатна достава: 10 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L220 B155 H70-81 см.
-површина за спиење 135/190 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир:
- основа: тапацирани ремени
- полнење: 8 см. полиуретанска пена T25
Конструкција:
- цврсто дрво, иверица, слоевито дрво
Предности:
Универзален (лева / десна страна што треба да се утврди за време на монтирањето)
Механизам за кревет - се повлекува основата на ремени.
Подигнување на сандакот со пружинен механизам
Навлаки за перници што се вадат со патент
Алба софата е практичен модел кој ќе ви овозможи беспрекорна удобност и модерна функционалност. Тапациран е со висококвалитетна ткаенина со одлична густина, издржливост и пријатна мазна површина. Ткаенината е лесна за одржување и чистење. Моделот Алба има вграден механизам за спуштање, што го прави просторот за спиење со големина на спален кревет со средна големина. Основата на ремени, како и еластичното полнење создаваат најудобна основа за седење и спиење. Сандакот за складирање имаат механизам за подигнување, кој го олеснува користењето на просторот под седиштето за чување на предмети за домаќинството.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 127/84/70 см, тежина 54 кг.
Пакет 2: 150/67/70 см, тежина 43 кг.
 
 
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Алба 700.00 ден. 1200.00 ден. 400.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не