Аголна гарнитура Челси, Челси, жолта + сива | Мебел Виденов
Челси

Аголна гарнитура , жолта + сива

Аголна гарнитура Челси 1
Аголна гарнитура Челси 1_thumb
22300 ден
Попуст: -33%
14800 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Аголна гарнитура Челси
Димензии:
- L200 B140 H80 см.
- простор за спиење: 125/173 см.
Лицев материјал:
- текстил полиестер Брилијант, во посочените комбинации на бои
Тапацир / полнење:
- густина на сунѓер Т25, вата, дополнителни материјали од тапацир.
- висина на сунѓерот на седиштето дел 4 см.
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* функција за спиење - душек на извлекување
* сандак
* универзална
Изберете го квалитетот, стилот и удобноста на кујнскиот тросед Челси за да уживате во опуштено и удобно секојдневие. Моделот е компактен и супер функционален, специјално направен за мали простории и нестандардни простори. Софата е обложена со текстил од висококвалитетна серија Брилијант. Ткаенината е отпорна на абење, со одлична густина и еластичност. Тие не се истегнуваат и релаксираат. Ткаенините од серијата Брилијант имаат мека и многу пријатна на површината на допир. Моделот Челси има механизам за извлекување душек, кој го претвора троседот во голем и удобен кревет. Сандакот под него обезбедува дополнителен простор за складирање на предмети и постелнина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети, заради веројатност за сечење на мебелот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакети: 3
Пакување 1: 121/82/60 см, тежина 27,1 кг.
Пакување 2: 140/65/50 см, тежина 38 кг.
Пакување 3: 86/56/39 см, тежина 15,2 кг.

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Челси 300.00 ден. 900.00 ден. 300.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени