Аголна гарнитура Лас Вегас S, Лас Вегас S, кафеава + црна кожа | Мебел Виденов
Лас Вегас S

Аголна гарнитура , кафеава + црна кожа

Аголна гарнитура Лас Вегас S 1
Аголна гарнитура Лас Вегас S 2
Аголна гарнитура Лас Вегас S 1_thumb
Аголна гарнитура Лас Вегас S 2_thumb
48400 ден
Попуст: -30%
33500 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев

Бесплатна достава: 10 дена

Цврста, удобна, луксузна, убава – се тоа е софата Лас Вегас S.
Димензии:
- L270 B170 H75 см.
- област за спиење: L217 B134 см.
Лицеви материјали:
- тело, грб, потпирачи за рака: еко кожа
- седишта: полиестерски текстил (во наведените комбинации на бои)
- перници: полиестер текстил (во наведените комбинации на бои)
Тапацир:
- тапацир за основно иверица, цврсто дрво, метална рамка
- високо еластична пена N3030, 15 см, полиестерска обвивка
- силиконски памук и мали украсни перници
Градба:
- иверица, цврсто дрво
Ногарки:
- цврсто дрво
Предности
- механизам за кревет
- сандак
- отстранливи навлаки на седиштето, грбни и декоративните перничиња
Се спушта со метален механизам за душеци.
Наведената цена вклучува 7 големи и 3 украсни перници.
Кој е првиот збор што ми доаѓа на ум кога ќе кажеме софа? Цврста, удобна, луксузна, убава… Па, сега можете да додадете друго име - Лас Вегас. Тоа е името на оваа одлична понуда. Погледнете го внимателно. Совршено е од секаде! Совршена комбинација на бои и ткаенини, еко кожа и ткаенина. Дали некогаш сте замислиле како да го украсите вашиот дом? Сепак, може да направи многу повеќе, како што е претворање во простор за спиење. Ако имате пространа дневна соба, ќе можете вистински да уживате на софата Лас Вегас.
Перниците на софата се опремени со патент, кој овозможуваат лесно чистење.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Потребно е мало отворање на вратата со минимална големина од 80 см за внесување на модулите.
Секој модул е целосен и не може да се расклопи.
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 167/103/77 см, тежина 64 кг.
Пакет 2: 167/93/7 см, тежина 62 кг.
Слични производи
Последно видени