Аголна гарнитура Неос на спуштање, Неос, кафеав | Мебел Виденов
Неос

Аголна гарнитура на спуштање , кафеав

Аголна гарнитура Неос на спуштање 1
Аголна гарнитура Неос на спуштање 1_thumb
27300 ден
Попуст: -46%
14600 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L206 B152 H42 / 75 см.
- област за спиење: 127/206 см.
Лицев материјал:
- текстил, серија Hande + P.Ekose
- сива боја
Тапацир / пополнување:
- база на иверица
- полиуретанска пена H8 см., T25 / 38; памучна волна 150 гр / кв.м., дополнителни материјали за тапацир
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* универзална - насоката се одредува кога се составувате на локацијата
* се претвора во кревет - повлекување на седиштето, паѓање назад
* сандак 2 парчиња.
* вклучени 3 големи перничиња, 2 перничиња за потпирачи за рака (отстранливи навлаки со патент)
Со софата Neos лесно ќе постигнете прекрасен и удобно опремеен дом, дури и ако немате професионално знаење. Едноставната линија на моделот совршено се вклопува во најразлични стилски ентериери. Софата е тапацирана со ткаенина во серија Ханде, која има многу добра густина, висока издржливост и мека, кадифена пријатна на допир површина. Моделот Неос нуди беспрекорна удобност, кога седите или спиете, загарантирана со квалитетот на материјалите од кои е направен. За да го користите како кревет, повлечете го седиштето напред и навалете го грбот додека не се усогласи со седиштето. Задниот дел на троседот треба да биде најмалку 8 см од ѕидот, за да може да се истегне. Софата има два сандака за чување на секогаш достапно и погодно место.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 134/81/54 см, тежина 48 кг.
Пакет 2: 150/66/81 см, тежина 38 кг.
Слични производи
Последно видени