Аголна гарнитура Рафаел, на спуштање, Рафаел, кафеава + светло беж раб | Мебел Виденов
Рафаел

Аголна гарнитура , кафеава + светло беж раб

Аголна гарнитура Рафаел, на спуштање 1
Аголна гарнитура Рафаел, на спуштање 2
Аголна гарнитура Рафаел, на спуштање 3
Аголна гарнитура Рафаел, на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Рафаел, на спуштање 2_thumb
Аголна гарнитура Рафаел, на спуштање 3_thumb
36700 ден
Попуст: -28%
26400 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена

Аголна гарнитура Рафаел, на спуштање
Димензии:
- L232 B156 H88 см.
- област за спиење: 140/195 см.
Лицев материјал:
- текстил полиестер
Тапацир / полнење:
- основа цик-цак пружина, еластични ремени
- полнење: 10 см. полиуретанска пена N30, вата од полиестер 100 - 200 г./кв.м.
- перници: мали
Градба:
- слоесто и цврсто дрво, иверица, ПДВ
- основа тапацир: цик-цак пружини
Предности:
* сандак 1 пар.
* Универзална (лева / десна насока, треба да се одреди при монтажа)
* Механизам за кревет - извлекување, со подлога - душек направен од цик-цак пружини и ремени
* Отстранливи навлаки за перници со патент
Удобноста и спокојството дома се најважниот дел од нашето секојдневие. За да им обезбедиме, треба да ги избереме удобностите за квалитетен и сигурен мебел. Аголната гарнитура Рафаел е еден од предлозите што исклучително ги исполнува сите услови за модерен тапациран мебел. Високиот професионален пристап во производството на тапацирот и основата нуди неспоредлива погодност во двата начина на употреба. Текстилниот тапацир има одлична отпорност на абење и е погоден за удобност на софата, густина и мекост. Продолжениот механизам има душек со идентична мекост на седиштето, што е гаранција за мирен и здрав сон кога се користи во овој режим. Преградата на сандакот е тапацирана, а неговата употреба е олеснета со двоен механизам со пружина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети, заради веројатност за сечење на мебелот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 130/86/62 см, тежина 55 кг.
Пакет 2: 155/65/43 см, тежина 50 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Рафаел 300.00 ден. 1300.00 ден. 400.00 ден.

Цената за качувањето се определува на база спратови, кои ќе бидат помината од групата која ја врши услугата. Ве молиме имајте во предвид дека се смета такса за приземни спратови, иако е возможно тие да не се набројани во Вашата зграда

Слични производи
Последно видени