Аголна гарнитура Терес на спуштање, Терес, светло кафеава | Мебел Виденов
Терес

Аголна гарнитура , светло кафеава

Аголна гарнитура Терес на спуштање 1
Аголна гарнитура Терес на спуштање 1_thumb
82700 ден
61600 ден*
*Со картичка Виденов

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Ексклузивна серија софи со германски дизајн и врвен квалитет изработени за Мебел Виденов.
Димензии:
- L273 B238 H75 см.
- простор за спиење: 126/185 см.
Лицев материјал:
- текстил полиестер
Конструкција:
- цврсто буково дрво, иверица
Предности:
- функција креветот - рамката за душек се влече
- голем простор за лежење
- потпирачи за глава за индивидуална удобност
За да го искажете вашиот префинет стил и чувство за естетика дома, изберете ја модерната и стилска аголна гарнитура Терес. Едноставната и елегантна линија на троседот ги оцртува контурите на пријатни, меки форми, опиплива удобност и функционалност. Софата е тапацирана со исклучително пријатен текстил на допир, со пријатно мека и нежна површина. Ткаенината е издржлива и лесна за одржување. Еластичната основа на цик-цак пружини, создава чувство на исклучителна удобност.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојаната изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 240/106/67 см, тежина 81 кг.
Пакет 2: 106/173/77 см, тежина 74 кг.
Слични производи
Последно видени