Аголна гарнитура Тонино на спуштање, Тонино , темно кафеав + беж кожа | Мебел Виденов
Тонино

Аголна гарнитура на спуштање , темно кафеав + беж кожа

Аголна гарнитура Тонино на спуштање 1
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 2
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 3
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 4
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 5
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 6
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 7
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 2_thumb
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 3_thumb
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 4_thumb
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 5_thumb
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 6_thumb
Аголна гарнитура Тонино на спуштање 7_thumb
35800 ден
Попуст: -35%
23200 ден

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена

Димензии:
- L275 B167 H76 см.
- област за спиење: 140/210 см.
Лицев материјал:
- луксузна ткаенина, полиестер: Сахара
- луксузна еко кожа
Тапацир / пополнување:
- полиуретанска пена N30 / 33, создава поголема удобност при седење, висина на сунѓерот 8 см.
- полиестерска обвивка 150 гр./ кв.м.
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* Универзален
* функција за спиење - седиште што може да се повлече / да се врати
* сандак 1бр.
Аголна гарнитура Тонино ги исполнува со содржина зборовите модерна удобност и функционалност. Моделот има оптимална мекост на седиштата и задните перничиња, постигнат благодарение на користените високо-еластични материјали. Софата е тапацирана со ткаенини од прва класа, пријатна за кадифената мека површина на допир. Тие имаат одлична еластичност и густина. Полиуретанската пена N30 е од високата класа на пени, кои дополнително се омекнуваат и со поголема густина. Неговата мекост дава одлична анатомија на основата и создава чувство на удобност на душекот.
Софата лесно се преобразува во голем кревет, што овозможува сигурност при честа употреба. Можете да го користите просторот под седиштата за чување на предмети и постелнина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 140/93/55 см, тежина 54,5 кг.
Пакет 2: 170/75/80 см, тежина 42,5 кг.
Пакет 3: 85/55/70 см, тежина 24 кг.
 
 
Слични производи
Последно видени